Wymiana opon, wyważanie kół


Nasz serwis dysponuje najnowszym sprzętem do wymiany opon oraz wyważania kół. Zaawansowane technicznie maszyny zmniejszają ryzyko uszkodzenia opon przy montażu, pozwalają też na dokładniejsze wyważenie kół. Dzięki czemu w dłuższej perspektywie wydłuży się żywotność opon i takich elementów jak: łożyska kół, silentblocki, końcówki drążków. W przypadku większych opon o niskim profilu lub typu run flat łatwo je uszkodzić, jeśli nie korzysta się z odpowiednich maszyn montażowych. 

 

Przygotowanie opony – Według najlepszych praktyk stopkę opony i stykające się z nią brzegi felg należy oczyścić oraz nanieść specjalny smar, który ułatwia montaż, a jednocześnie uszczelnia miejsce łączenia. Przy okazji czyścimy piastę z luźnej rdzy, która może przyczyniać się do powstawania dodatkowych drgań na kole. 

 

Dobre wyważenie – Wyważenie koła jest istotne dla prawidłowej eksploatacji opon, elementów zawieszenia i układu kierowniczego. Tu precyzja zależy w dużej mierze również od tego, że używamy dobrej klasy wyważarki. 

 

Wentyl do wymiany – Solidnie podchodzimy do wykonywanej usługi dlatego kontrolujemy też stan zaworków i wentyli. Przy wymianie opon zawsze warto zamontować nowe wentyle  

 

Właściwie dokręcanie – Po wstępnym dokręceniu śrub kluczem pneumatycznym, ostatecznie dokręcamy koło kluczem dynamometrycznym. Gwarantuje to nam, że śruby się nie odkręcą, a zarazem będziemy mogli je sami wykręcić. 

 

Odpowiednie ciśnienie – Bardzo ważne jest, aby ciśnienie w oponach było odpowiednie. Ma to wpływ na zachowanie auta na drodze a więc na nasze bezpieczeństwo. Odpowiednie ciśnienie to również wolniejsze zużycie opony i zawieszenia.

 

 

Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych
Start    O firmie   Zakres usług   Aktualności i Promocje   Cennik 2018r.   Ankieta   Praca   Kontakt   Polityka Cookie
Auto Serwis Mazurek sp z o.o. Olsztyn - diagnostyka komputerowa, geometria zawieszenia, elektromechanika, naprawy bieżące: hamulce, zawieszenie, układ wydechowy, silnik, skrzynie biegów, wymiana opon, wyważanie kół, przegląd i naprawa klimatyzacji, materiały eksploatacyjne: filtry, oleje...
Mazurek Premium Cars - sprzedaż aut klasy premium: Audi Olsztyn, BMW Olsztyn, Mercedes Olsztyn, Jaguar Olsztyn, Land Rover Olsztyn